Nagrody zostaną wręczone podczas gali, która odbędzie się w dniach 4-6 grudnia w Amsterdamie.

Wodny Park Tychy znalazł się w gronie finalistów World Architecture Festival 2019, w kategorii „Produkcja energii i recycling”. W finale zmierzy się z 14 budynkami z całego świata. W 33 kategoriach konkursu wyróżniono w sumie ponad pół tysiąca budynków.

16 tys. m kw. powierzchni użytkowej, 1,7 tys m kw. basenów i atrakcji wodnych, osiem stref funkcjonalnych, pierwszy w Polsce symulator surfingu w obiekcie basenowym oraz tzw. aqualoop z pionowym startem to tylko niektóre z atrakcji w Wodnym Parku Tychy.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom – takim jak produkcja prądu i ciepła z biogazu i wykorzystanie podczas budowy aluminiowo-szklanych, bardzo dobrze izolowanych konstrukcji opartych na systemach Aluprof, utrzymanie obiektu jest relatywnie niedrogie. Wedle szacunków, koszty są o około 25 proc. niższe niż gdyby obiekt funkcjonował w klasycznej formule energetycznej i organizacyjnej.

Budynek, otwarty pod koniec kwietnia 2018 r., został zaprojektowany przez TK Holding – Architecture, BIM, VR. Podczas budowy, firma Polbet wykorzystała systemy profili Aluprof: MB-86SI (MB-86 to pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym jako wkład izolacyjny zastosowany został aerożel, w wersji MB-86 Aero), MB-SR50NHI+ (ściana osłonowa, słupowo-ryglowa, z bardzo wysoką izolacją termiczną), MB-45 (system okienno-drzwiowy, bez przegrody termicznej) i MB-78EI (przegrody przeciwpożarowe z drzwiami z odpornością do EI 90 i posiadające profile aluminiowe z przegrodą termiczną). To rozwiązania stosowane w wielu prestiżowych inwestycjach, zdobywających najwyższej klasy certyfikaty efektywności energetycznej. Między innymi, dzięki odpowiednim właściwościom konstrukcji opartych na systemach Aluprof systemów Aluprof Wodny Park Tychy jest samowystarczalny energetycznie.

Nagrody główne World Architecture Festival zostaną rozdane podczas gali, która odbędzie się 4-6 grudnia 2019 r. w Amsterdamie.

Finalistów oceniać będzie międzynarodowa kapituła złożona z najwybitniejszych postaci świata architektonicznego.

Kategorie: Aktualności

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com